Tüketici Dostu Dergisi|Perşembe, Kasım 21, 2019
Buradasınız Home » Genel » Faber-Castell, Yaratıcı Çocuk Festivali’nin bu yıl da ana sponsoru oldu
  • Bizi takip edin !

Faber-Castell, Yaratıcı Çocuk Festivali’nin bu yıl da ana sponsoru oldu 

1557999179_ashton_bingham_113943_unsplash

Faber-Castell, Türkiye’nin yaratıcılık odaklı ilk kültür ve sanat festivali olan Yaratıcı Çocuk Festivali’nin bu yıl da ana sponsoru oldu. 25-26 Mayıs tarihlerinde Küçükçiftlik Park’ta düzenlenecek olan Türkiye’nin en kapsamlı açık hava etkinliği Yaratıcı Çocuk Festivali’nde Faber-Castell, AR (Artırılmış Gerçeklik) teknolojisiyle çocukların hayal dünyasını canlandırıyor. Bununla birlikte 2 gün boyunca çocuklar, Faber-Castell’in atölye ve etkinlikleriyle yaratıcı dünyalarını geliştirirken, ebeveynler ise sektörün duayen ismi Prof. Dr. Belma Tuğrul’un“Oyunun Gücüne Güven” konulu söyleşisinde, oyunların çocuklar üzerindeki etki ve önemi hakkında bilgi sahibi olacak. Aynı zamanda katılımcı aileler, çocuklarının gücüne daha fazla güvenmenin neden önemli olduğunu Belma Tuğrul’un uzman görüşüyle birleştirecek.

Çocuklar Hayalleriyle 3 Boyutlu Dev Akvaryum Yaratıyor

Festival boyunca katılımcı ebeveyn ve çocuklar, Faber-Castell Özgür Yaratıcılık Alanı’nda birbirinden renkli boyalarla başladıkları yaratıcılık yolculuğunu AR teknolojisi ile gerçeğe dönüştürecek. Diledikleri renklerle sualtı canlılarını boyayan minikler, eserlerini 3 boyutlu olarak görebileceği gibi yarattıkları eserlerden dev bir sualtı dünyası oluşturabilecek. Böylece çocuklar el ve motor becerilerini geliştirirken, yaratıcılıkla teknolojinin buluşmasıyla eserlerinin hareketlendiğine tanık olacak. Alanda bulunan dev ekranda minik sanatçıların oluşturduğu dev akvaryum, tüm katılımcıların ilgi odağı olacak. Ebeveynler ise çocuklarının yaşadıkları bu heyecana ortak olurken, sosyal medya üzerinden yapacakları paylaşımlarla anında sürpriz hediye kazanma şansına sahip olacak.

Faber-Castell Yaratıcılık Sokağı’nda Çocuklar Eğlenirken Öğrenecek!

Çocukların hayal gücünü ve yaratıcılıklarını geliştirme amacıyla hareket eden Faber-Castell, festival boyunca Yaratıcılık Sokağı’nda gerçekleştireceği yaratıcı atölyelerle, çocukların eğlenirken yaratıcı dünyalarına yeni bir boyut getirmelerine de imkân sunacak. Festivale katılan yaratıcı minikler, Faber-Castell’in 3 farklı yaş grubuna yönelik düzenlenecek Yıldız Sanatları, Eğlenceli Kalemler Yaratıcı Eller, Zıt Renkler Birbirini Çeker, Yaratıcı Dalgıçlar Su Altında ve Pofuduk Dondurmalar atölyelerinde birbirinden ilginç tekniklerle yaratıcı eserler ortaya çıkarıp, sanata ilham veren sanatçıları tanıma fırsatı bulacak.

Faber Castell’in birbirinden renkli ürünleriyle gerçekleşecek Yıldız Sanatları atölyesinde çocuklar, algoritmik düşünceye sanatsal bakış açısı kazandırırken, Eğlenceli Kalemler Yaratıcı Eller atölyesiyle renkleri yaratıcılıklarıyla birleştirecek. Zıt Renkler Birbirini Çeker atölyesinde sanat sever minikler renk çemberi üzerindeki zıt renkleri bir araya getirerek renk armonisiyle tanışabilecek. Diğer yandan Yaratıcı Dalgıçlar Su Altında atölyesinde, rengarenk oyun hamurları ile eğlenceli bir su altı dünyası yaratma fırsatı bulacak çocuklar, Pofuduk Dondurmalar atölyesinde ise boyanın en kabarık hali ile yaratıcı dondurmalar yapabilecek.

Festival programı ve yaratıcı atölye detayları hakkında daha fazla bilgi almak için yaraticicocukfestivali.com/program/atolyeler/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Festivale katılıp yaratıcı dünyaya renkli bir adım atmak için ise www.biletix.com/etkinlik/YMW01/TURKIYE/tr adresinden bilet satın alabilirsiniz.

1557999178_fc_sm_4mayis_01

Adel Kalemcilik hakkında:

Türkiye’de kırtasiye denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik, 1969’da İstanbul-Kartal’daki üretim tesisinin açılışıyla faaliyete geçti. Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve 1996 yılında Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Adel, dünyanın en eski yazım gereçleri firması olan Faber-Castell ile kuruluşundan bu yana sürdürdüğü iş birliğini 1995 yılında ortaklıkla pekiştirdi. Adel, bu ortaklığın gücü ile Türkiye’ye değer katan yatırımlarını ara vermeden sürdürüyor. Temmuz 2015’de Çayırova’daki yeni üretim tesisine taşınan Adel Kalemcilik, 4.500’e yakın ürün çeşidi ile Türkiye’de üretilen ve ithal edilen Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Atlas, Max ve Panfix markalarının pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor. Perakende sektöründeki deneyimi ve geniş bayi ağıyla 2015 yılında oyuncak sektörüne giren Adel Kalemcilik, kendi yarattığı Adeland markasının yanı sıra dünyanın önde gelen lisanslı markalarının satış ve pazarlamasını yürütüyor. 2018’de TRT ile yaptığı lisans anlaşması ile Adel Kalemcilik, yayınlanan 11 çizgi filmin oyuncak ve kırtasiye lisans haklarına da sahip. 50. Yılını kutladığı 2019 senesinde de özünde barındırdığı “iyilik” değerini benimseyerek eğitimin ve eğitimde yaratıcılığın en büyük destekçisi olan, eğitim, sanat ve spor olmak üzere çok sayıda sponsorluk ve sosyal sorumluluk projesi yürütüyor.

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display