Tüketici Dostu Dergisi|Pazartesi, Kasım 18, 2019
Buradasınız Home » Haberler » Bayer Genç Bilim Elçileri, Ankara’da 700’e yakın çocukla buluştu
  • Bizi takip edin !

Bayer Genç Bilim Elçileri, Ankara’da 700’e yakın çocukla buluştu 

1557994338_IMG_4809

Bayer ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından yürütülen Bayer Genç Bilim Elçileri projesi kapsamında Ankara’da Abdürrahim Karakoç İlkokulu’nda Bilim Şenliği düzenlendi. Bilim Şenliği ile Bayer Genç Bilim Elçileri’nden oluşan 30 gönüllü bir günde 700 çocuğa daha ulaşarak, çocukların bilimin eğlenceli dünyasını keşfetmelerine destek oldu. 2011 yılından bu yana devam eden proje, ilköğretim çağındaki çocukların bilime olan merakını ve öğrenme isteğini canlı tutmak amacıyla bugüne kadar 36 bini aşkın çocuğa ulaştı.

“Görünmez Kuvvet, Yumurtayı Yüzdürebilir Misin? Sütün İçinde Dans Eden Renkler, Sihirli Peçete” gibi projede yer alan çeşitli eğlenceli deneyleri gönüllü ekip çocuklarla birlikte uyguladı. Günlük hayatta kolaylıkla temin edilebilen malzemelerden oluşan deneyler ile çocuklar bilimin hayatın her anında olduğunu gözlemleme fırsatı buldu.

Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi 2019 yılında ilkokul çağındaki 5.000 çocukla buluşmayı planlıyor. Proje kapsamında gerçekleşecek olan Bilim Şenlikleri ise sırasıyla Bolu, Gaziantep ve İzmir şehirlerinde gerçekleştirilecek.

1557994320_IMG_4802

Bayer Hakkında

Bayer, sağlık ve beslenme ile ilgili yaşam bilimleri alanlarında uzmanlaşmış küresel bir şirkettir. Ürün ve hizmetleri, insanlığa faydalı olabilmek ve giderek artan ve yaşlanmakta olan küresel nüfusun ortaya çıkardığı büyük zorlukların üstesinden gelmeyi desteklemek amacıyla tasarlanmıştır. Bayer Grup, aynı zamanda inovasyon ve büyümeyle değer yaratmayı ve kazanma gücünü artırmayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilir kalkınma ilkelerine bağlı olan şirket, Bayer markası ile tüm dünyada güven, kalite ve güvenilirliğin timsali olmuştur. 2018 mali yılı itibarıyla 117 bine yakın çalışana ve 39,6 milyar Avro satış cirosuna sahip olan Bayer’in, yıllık sermaye harcaması 2,6 milyar Avro, Ar-Ge harcaması ise 5,2 milyar Avro düzeyindedir. Daha fazla bilgiye www.bayer.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

TOG Hakkında

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), kurulduğu Aralık 2002’den bu yana, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve değişimi amaçlıyor. Toplum Gönüllüsü gençler, Türkiye’nin 80 ilinde üniversitelerde 133 adet öğrenci kulübü, topluluğu veya grubu olarak bir araya gelerek, belirledikleri ihtiyaçlara göre sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyor. Gençler tüm projeleri, vakfın ilkeleri olan farklılıklara saygı, şeffaflık ve hesap verebilirlik, yerel katılım, ekip çalışması, yaşam boyu öğrenme ve girişimcilik ilkeleri çerçevesinde hayata geçiriyor. Vakıf tüm çalışmalarıyla çevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, kendine güvenen, girişimci ve duyarlı bir gençliğin oluşumuna katkıda bulunmayı hedefliyor. Türkiye’nin dört bir yanından gençler 2018 yılında 61.066 kere TOG çalışmalarına katıldılar. 2.004 adet yerel, ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projesi/etkinliği/kampanyası gerçekleştiren Toplum Gönüllüleri, bu projeler için yerel kaynağı da harekete geçirerek projelere yerel halkın katılımını da sağladılar. Geçtiğimiz yıl 2.885 akran eğitimi alan ve bu eğitimlerle güçlenen gençler 816.512 kişiye çok çeşitli alanlarda temas etti. www.tog.org.tr

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display