Tüketici Dostu Dergisi|Perşembe, Kasım 21, 2019
Buradasınız Home » Röportajlar » Firma » Bayi Röportaj: GÖKHAN İNCE
  • Bizi takip edin !

Bayi Röportaj: GÖKHAN İNCE 

DSCF0504

GAZİEMİR ALBEYAZ OUTLET DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI MAĞAZA MÜDÜRÜ GÖKHAN İNCE

“Bayiler açısından bakıldığında özellikle büyük markalar, bayileri memur gibi kullanıyorlar. Bayisini korumaktan ziyade kendi organizasyon ve çalışmalarını ön planda tutup bayilere zarar veriyorlar.”

 

Faaliyetlerinizden bahseder misiniz? Türkiye’nin tek defolu, outlet ve revizyonlu ürün merkeziyiz. BEYAZ DEPO DÜNYASI VE ALBEYAZ OUTLET adı altında gelişmiş, Türkiye genelinde toplam 12 mağazaya sahip bir firmayız. Amacımız kaliteli ürünleri halka daha ekonomik şekilde satışa sunmak.

Satışlarınız nasıl gidiyor? Sezon itibariyle yeni açılmış olmasına rağmen, satışlar tam olarak yerini bulmuş değil. Fakat ürün konseptimiz nedeniyle, yine de rakiplerimize baktığımızda, bir adım daha öndeyiz.

Satışını gerçekleştirdiğiniz beyaz eşya ve küçük ev aletleri markaları hangileri? Tüketiciye farklı opsiyonlar sunan, isteği karşılamak üzere hizmet verme amacındaki bir çok markayla çalışmaktayız. ARİSTON , VESTEL ve EVA başta olmak üzere REGAL, ALTUS, SİNBO, ARNİCA, SUNNY ve ROYAL  gibi bir çok markayla tüketici karşına hazır çıkmaktayız.

Türkiye genelinde Beyaz Eşya Bayilerinin satışları sizce nasıl? Alışveriş Merkezleri ve Zincir Mağazalar ile kıyaslar mısınız? Büyük alışveriş mağazalarının yaptıkları çeşitli kampanyalar, tüketiciyi ister istemez çekmektedir. Bu kampanyalar, küçük bayiler arasındaki rekabeti arttırmaktadır. Rekabet ortamından ve alışveriş mağazalarının daha farklı olanaklar sağlamasından dolayı, bayilerin satışı gün geçtikçe azalmaktadır.

Sizden beyaz eşya pazarının durumu hakkında güncel analiz alabilir miyiz? Konseptimiz defolu ve ihraç fazlası ürünler olduğu için pazar ile çok fazla bir alakamız yok.

Tüketiciler, neden bayileri seçmeli? Yukarıda da belirttiğimiz gibi kaliteli ve ekonomik ürünlerin satışını gerçekleştirdiğimiz için, tüketici bilinçli bir şekilde aradaki fiyat ve kalitenin farkına varmalı ve bizleri tercih etmelidir. Amaç sadece ürünü satmak değildir. Satış gerçekleştikten sonra, Tüketicinin karşısında bir muhatabı olmalıdır ve Tüketici satış sonrası alacağı hizmeti de göz önünde bulundurmalıdır.

Tüketici eskiye göre daha mı bilinçli, yoksa daha mı bilinçsiz? Neden? Tüketici çok daha bilinçli çünkü internet ortamı sayesinde istedikleri bilgiye sahip olabiliyorlar. Bilinçli olmamız hepimiz için çok iyi bir sonuç.

Internet üzerinden satış gerçekleştiriyor musunuz? Evet, internet üzerinden satış yapmaktayız. Fakat tüketici ile birebir ilişki kurarak mağazalarımızdan yaptığımız satışlar çok daha fazla.

Sizden ürün satın alındığında, ne gibi olumlu ya da olumsuz tepkiler geliyor? Öncelikle her zaman tüketicinin yanındayız ve ürünlerimizin de sonuna kadar arkasındayız. Satıştan sonra verdiğimiz sınırsız hizmet anlayışı ve kalitesi ile her zaman tercih edilmekteyiz. Bundan dolayıdır ki, daima olumlu tepkiler alıyoruz ve gittikçe büyüyen bir müşteri portföyüne sahibiz.

Beyaz eşya ürün seçiminde, Tüketiciye vereceğiniz mesajlar neler olur? Tüketici, nelere dikkat etmeli? Tüketicinin öncelikle, ürün seçiminde ihtiyacını doğru belirlemesi gerekmektedir. Satıcının, firma ürünlerinin ne kadar arkasında olduğuna dikkat edilmelidir ki, bu en çok üzerine düşülmesi gereken maddedir. Sonrasında, kalite ve fiyat esprisi düşünmelidir. Önce firmaya güven gerekli…

EVA markasını diğer beyaz eşya markalarından ayırt eden özellikler sizce neler? EVA markasının çok eski bir geçmişinin olması tüketicide ileriye dönük olumlu bir düşünce yaratıyor. Şu an pazarda ankastre ve mutfak ürünleri ile yer alan EVA AKDEMİR GRUBU, çok daha kuvvetli ve güçlü bir şekilde başarılara imza atmakta, büyümekte. Bu da markanın öne çıkmasını sağlıyor ve de diğer markalardan farklı bir standart yarattığı için, tüketicinin tercih sebebi olmakta. Artık her evde EVA markasını görmemiz mümkün.

Evinizde, hangi beyaz eşya markalarını kullanıyorsunuz? Aslında zor bir soru.. Herkes inandığı ve güvendiği markaları tercih eder; biz de güvenerek sattığımız markaları evimizde kullanmaktayız.

 

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display