Tüketici Dostu Dergisi|Cuma, Kasım 15, 2019
Buradasınız Home » Röportajlar » Firma » BEXEL TÜRKİYE SATIŞ & PAZARLAMA MÜDÜRÜ DOĞAN ÖZBEN
  • Bizi takip edin !

BEXEL TÜRKİYE SATIŞ & PAZARLAMA MÜDÜRÜ DOĞAN ÖZBEN 

DSC_0451

Tüketicinin ürünlerinizi  seçme  nedenleri  nelerdir?  Neler olmalıdır?

Son yıllarda artık tüketiciler öncelikle enerji tasarrufu sağlayan, kullanıcı dostu olarak tabir edilen ve  kolay  kullanılabilen  ürünler  tercih  etmektedirler.

Tüketici ürün alırken  mutlaka  bu  özelliklere  dikkat  ediyor. Tabii ki burada satış sonrasındaki servis hizmetlerini de unutmamamız gerekiyor. Tüketicilerimizin en önem verdiği konulardan birisi de budur. Biz de tüketicilerimizin bu yaklaşımlarını çok önemsiyoruz.  Araştırma ve geliştirme çalışmalarımızı da  bu talepler  üzerinde yoğunlaştırıyoruz.

Firmanız adına tüketiciye ne gibi  mesajlar  aktarmak  istersiniz?

Tüketicilerimiz alacakları  ürünleri  çok  iyi  belirlemelidir.  Alacakları  ürünleri  özellik  olarak  kendi beklentilerine  cevap  verip  vermeyeceğini  kullanma  detaylarını  ve satış  sonrası  hizmetlerini satış  noktalarımızdan  çok iyi  öğrenmelerini   önemsiyoruz. Tabii ki buradaki  en  önemli konulardan  birisi de   fiyat  konusudur.  Biz  tüketicilerimizi   “Hem  alırken, hem de  kullanırken  kazan”  sözüyle de  destekliyoruz.

2011  yılındaki  piyasanın genel  durumu  hakkında düşünceleriniz  nelerdir? 

2011 yılında dünyada meydana gelen  krizlerden  ülkemizin  çok  etkilenmemesi  sebebiyle  sektörümüz  çok  iyi  bir  yıl  geçirdi. Biz de portföyümüze kattığımız yeni ürün  modelleriyle  birlikte kalite  ve fiyat  anlamında başarılı sonuçlar  elde  ettik. Marka konusunda da bilinirliliğimizi  artırarak, daha da başarılı  olmaya  çalışacağız.

Türkiye genelinde tüketicilerin tercih ettiği  dağıtım  kanalları  hangileridir?

Şu anda  Türkiye genelinde  halen  klasik  bayiler  tercih   ediliyor. Çünkü toplum olarak  ikili ilişkilerimizin  çok yoğun  ve  gelişmiş  olmasından  dolayı  tüketicilerimiz,   herhangi  bir  marka  söylemeksizin   ‘bulaşık  makinası   çamaşır  makinası, fırınlı  ocak  set  üstü  ocak   vs’   gibi  alacağı  ürünü  istiyor.  Bu  anlamda da  bayilerimiz    çok  belirleyici  bir  rol  oynuyorlar. Bayilerimiz de, kendilerine sorun  getirmeyen daha  karlı   ve  satış  sonrası  hizmetlerinden  memnun oldukları  markaları  tercih  ediyorlar.

Sektörde 2011 2012  trendleri  sizce  neler?

Son  yıllarda  ülkemizin  gelişmesi,  alım  gücünün  artması, kültür  düzeyimizin  ve  bilinçlenmenin de  etkisiyle;  aile  bütçesine  katkı  anlamında  enerji  tasarrufu  sağlayan  kolay  kullanımlı şık  estetik bütünlüğe  sahip   ürünler  tercih  edilmektedir.

Trend  açısından  değerlendirdiğimizde de ankastre ürünlerinin  öne  çıktığını  görmekteyiz. Yeni tasarımlı mutfaklarda da, kullanıcıların   prestiji  açısından ve de kullanma  rahatlığından   dolayı  2012  ve  sonraki  yıllarda da  ankastre ürünlerinin  önde olacağı  kanaatindeyiz.

2011 yılı  satışlarınız  ne  aşamada?

Biz   genel  anlamda   yüksek  performans  sergileyen  ve  enerji  açısından da   tüketiciye   katkı  sağlayan   A  sınıfı  ürünler  üretiyoruz.

2011 yılını beklentilerimizin üzerinde  tamamladık.  2012  yılında da portföyümüze  yeni  katacağımız  ürünlerle tüketicilerimizin  bizden  beklentilerini  karşılayacağız.  Bununla birlikte  iç  pazardaki  payımızı  arttırarak,   daha  çok  tüketiciye  ulaşmak  tüketicilerimizin  yaşamlarına  ürünlerimizle   keyif  katmak  amacındayız.

 

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display