Tüketici Dostu Dergisi|Cuma, Kasım 15, 2019
Buradasınız Home » Röportajlar » Firma » DIGICOM DIŞ Tic A.Ş. Genel Müdürü Yıldırım Gençoğlu: “Conti, yaptığı yatırımlar sayesinde yeni ürünlerinde tüketiciyi en yüksek kaliteyle buluşturuyor.”
  • Bizi takip edin !

DIGICOM DIŞ Tic A.Ş. Genel Müdürü Yıldırım Gençoğlu: “Conti, yaptığı yatırımlar sayesinde yeni ürünlerinde tüketiciyi en yüksek kaliteyle buluşturuyor.” 

IMG_1520

Tüketicinin, ürünlerinizi seçme nedenleri nelerdir / neler olmalıdır?

Conti markası gücünü 40 yılı aşkın sürede edindiği bilgi, üretim becerisi ve birikiminden alarak ev kadınlarının hizmetine sunmaya devam ediyor. Marka, 2010 yılında Digicom Grubu’na katılmasıyla birlikte yapılan yatırımlarla tüketicinin karşısına iddialı bir şekilde çıkıyor. Bugüne kadar süpürge ve buharlı ütüleriyle adından söz ettiren Conti, ürün portföyünü tamamen yenileyerek ve geliştirerek, yaşamı kolaylaştıran, üstün özellikli ve çarpıcı tasarımlara sahip ürünleri ile gerek Türkiye pazarında, gerekse dünya pazarlarında yerini alıyor.

Tüketici her zaman kaliteli olan, aynı zamanda bütçeyi de zorlamayan seçenekleri değerlendirmek istiyor. Şu anda Conti, yaptığı yatırımlar sayesinde yeni ürünlerinde tüketiciyi en yüksek kaliteyle buluşturuyor. Bir bakıma A kalitesindeki ürünleri B ve C kalitesindeki ürünlerin fiyatlarında satıyor. Öte yandan 450’yi aşkın satış sonrası servis noktası ile ülkenin her köşesinde ulaşılabilir bir pozisyonda yer alarak, tüketiciye güven hissini veriyor. Bunlar da aslında tüketicinin seçimini Conti’den yana kullanmasındaki en temel nedenler.

Firmanız adına, Tüketiciye ne gibi mesajlar aktarmak istersiniz?

Conti yenilenmiş bir enerjiyle hayatınızın her alanında yerini almaya başladı bile… Elektrikli süpürgeden el süpürgesine, ısıtıcı gruplarından ütülere, kişisel bakım ürünlerinden mutfak ürünlerine kadar, hayatı kolaylaştırmaya yönelik, özel tasarlanmış Conti ürünlerini teknoloji, ve kalite ile bütünleştirerek tüketiciye sunuyoruz.

Herkes her zaman kaliteyi hayatında hissedebilmeyi, teknolojinin hayatını kolaylaştırmasını bekler. Conti tüketicilerin hayatına bu iddiayla giriyor. Üstelik bütçeleri zorlamayan fiyatlarla sunduğu bu fırsat Conti’yi diğerlerinden farklı kılıyor. Aynı zamanda Türkiye’deki en yaygın teknik servis ağına sahip bir marka. Digicom gibi güçlü bir firmanın bünyesinde yer alınca  teknik servis gibi unsurlar asla sorunsala dönmüyor.

Bizim misyonumuz, içinde olduğumuz sektörde insanların ihtiyaçlarını tam anlamıyla kavrayarak beklentileri karşılayacak seçenekler sunmak ve bu sayede fark edilir olmak. Gerek ürünlerimizdeki tasarım ve teknoloji sayesinde, gerekse satış sonrası müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmamız ile markamız bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefliyor.

2011 yılında, piyasanın genel durumu hakkındaki düşünceleriniz neler?

İçinde bulunduğumuz pazarda oldukça fazla marka var. Bunlardan bazıları Türkiye’de satış ofisleri olan uluslararası markalar, bazıları da yerli markalar. Büyüklü küçüklü bu kadar çok markanın var olması pazarı büyütüyor ve rekabetin artması ile birlikte kalitesiz olan ürünler de pazarda dağılıyor.

Bu nedenle de malesef istenilen verim alınamıyor, milli ekonomide bu esnada zarara uğruyor. Fakat bu şekilde pazar da büyümeye devam ediyor. Pazardaki markalardan sadece sunduğu ürün ve hizmeti farklılaştırmayı başarabilenler ve tüketiciyle temas etmeyi bilenler büyüyebiliyor. Biz yeni ve farklı ürünlerin yanında erişilebilir fiyatlarımızla tüketicinin dikkatini çekiyoruz. Eğer piyasada bilinirliği arttırabilirseniz var olan sayısız markanın arasından da sıyrılabilirsiniz.

Türkiye genelinde, Tüketicilerin şu anda tercih ettikleri dağıtım kanalları sizce hangileridir?

Tüketiciler genelde markaların bayileri aracılığıyla tüketici elektroniği ürünlerine ulaşıyorlar. Açılan elektronik marketler de tüketicinin hayatına nüfuz etti. Biz genelde geleneksel kanalla tüketicilere ulaşmayı tercih ediyoruz ve bunun marka ulaşılabilirliğini arttırdığını düşünüyoruz. Genelde zincir mağazaları çok fazla tercih etmiyoruz. Daha çok toptancılar, perakendeciler, züccaciyeler aracılığıyla ürünlerimizi dağıtıyoruz. Yeni ürün portföyümüzle birlikte yepyeni distribütörler de edinme hedeflerimiz var. Distribütörleri seçerken güvenilir ve sağlam firmalara yöneliyoruz, dolayısıyla hem tüketiciler hem de biz rahat bir alışveriş süreci yaşıyoruz.

Sektörde, 2011-2012 trendleri sizce neler?

Elektrikli küçük ev aletleri sektörü kadınların yaşamını kolaylaştıracak, onlara zaman kazandıracak yeni ürünlerle zenginleşmeye ve büyümeye devam ediyor. Bununla beraber dünyada her gün artmakta olan global çevre duyarlılığı bizim sektörümüze de yansımaya başladı. Bu çerçevede çevre dostu, ekolojik ürünler raflarda yerini almaya başladı. Conti olarak, çevreye duyarlı ürünlerde sektördeki rekabetin bir adım ötesinde yer aldığımızı düşünüyoruz.

2011 yılında satışını gerçekleştirdiğiniz ürünler hakkında genel bilgi aktarır mısınız?

Conti daha çok yer bakım ( elektrik süpürgeleri, şarjlı süpürgeler…) ve kumaş bakım ürünleri ( ütüler )  ile daha güçlü bir marka olarak bilinmekte. Ürün çekirdeğimizi bu iki gruptan oluştursak da,  küçük ev aletlerinin diğer tüm kategorilerinde de tasarımı,  fonksiyonelliği ve öne çıkan yenilikçi özellikleriyle donatılmış ürünlerimizle pazarda yerimizi aldık.

2012 yılında ne gibi yenilikleriniz olacak?

2011 yılı bizim için yeniliklerle dolu bir yıl oldu. Conti markası enerjisi sayesinde yola ilk başladığında sadece 8 çeşitten oluşan ürün gamını, yıl sonuna kadar 70’e çıkarmış olacak. 2012 yılında da tüketicinin ihtiyaçlarını yakından takip ederek her geçen gün daha da yeni teknolojileri tüketiciye sunmaya devam etmeyi planlıyoruz.

2012 yılına girmeden  yapılacak olan lansman ve reklamlar çalışmalarıyla akıllarda daha da çok yer edinmiş olacağız. Gelişmiş teknik servis ağımızla ve giderek çoğalan bayilerimiz sayesinde tüketicinin hayatını kolaylaştıran, farklı zevklere  ve ihtiyaçlara cevap veren, güvenilir bir marka olarak yol alıyor olacağız.

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display