Tüketici Dostu Dergisi|Pazartesi, Kasım 18, 2019
Buradasınız Home » Röportajlar » Firma » FANSET İHRACAT MÜDÜRÜ HÜLDAN TANGÜLER PİRTİNİ
  • Bizi takip edin !

FANSET İHRACAT MÜDÜRÜ HÜLDAN TANGÜLER PİRTİNİ 

IMG_1421

Tüketicinin ürünlerinizi seçme nedenleri nelerdir? Neler olmalıdır?

Biz elektrikli ev aletleri üretiyoruz. Bir elektrikli ev aletini tüketici evine satın alırken ilk düşündüğü ürünün güvenliği ve arızalanırsa yetkili servisinin olup olmadığıdır. Fanset, Fantom ürünleriyle 1986 yılından beri güvenle ürünlerini satmaktadır. Bir firmanın uzun yıllar piyasada olması tüketicinin firmaya güvenini arttırıyor.  Garanti süresinin uzunluğu ise ürüne olan güveni destekliyor. Fantom ürünlerinin garanti süresi ise 3 yıldır. Ve tabiî ki yetkili servisler, bugün tüm Türkiye’de 450’yi aşan yetkili servislerimizle tüketicilerimizin yanındayız. Üstelik biz üretici firma olmanın avantajını müşterilerimize sunuyoruz. İthalatçı firmalar, ürünleri ithal ederken ne yazık ki yedek parçalarını alamıyorlar, çünkü Çin yedek parça vermiyor dolayısıyla müşteriler sorun yaşadığında parça değişimi yapılmıyor, ürün değişimine gidiliyor ve genellikle de aynı ürün ikinci ya da üçüncü seferde bulunamayınca ürün başka modelle değişmek zorunda kalıyor. Oysa biz üretimin tamamını kendimiz yaptığından, hızla ürün parçasını değiştirip tüketici mutluluğu sağlıyoruz. Fiyat da müşterinin ürün seçerken dikkate aldığı önemli faktörlerin başında geliyor. Fantom yüksek kaliteyi uygun fiyata almanın garantisidir. Ürünlerimiz fiyat avantajıyla da tüketicini baş tercih sebeplerini oluşturmaktadır. Bir de Türk tüketicisinin önemli bir özelliği daha var, ürünü kullanan eş, dost, arkadaş tavsiyesini referans alma. Bu gerçekten her türlü reklamdan daha etkin. Eğer referans almıyorsanız çok ünlü bir marka dahi olsanız söz konusu ürün için müşteride tereddüt oluyor, tüketici pek tercih etmek istemiyor. İşte Fantom bu anlamda en bilinen markalardan. Aslında biz medyada çok fazla reklam yapan bir firma olmamamıza rağmen tüketici memnuniyetimiz o kadar fazla ki ağızdan ağıza reklamı yapılan bir marka konumundayız. Fantom ürününü almış bir tüketici mutlaka yakınına, eşine, dostuna bizi tavsiye ediyor. Yine internet sayfamız üzerinden bize tüketicilerin direk yazdığı teşekkür mailleri de ne kadar doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi. Çünkü biz yalnızca satış aşamasında değil daha ürünün tasarım aşamasında müşteri memnuniyetini düşünen bir firmayız. Tüm bu saydıklarım Fantom’un tercih edilme nedenleridir.

Firmanız adına tüketiciye ne gibi mesajlar aktarmak isterseniz?

Biz Fantom olarak, tüketici mutluluğu için çalışıyoruz. Ürün çeşitliliğimizden, fiyatımıza, dağıtım kanallarımızdan, satış sonrası hizmetlerimize kadar her safhada önce tüketici memnuniyeti ön planda. Sürekli gelişim, sürekli yatırım politikalarımız bu yüzden. Her yıl muhakkak 3-5 yeni ürünü ürün gamımıza ekliyoruz. Bu senenin en önemli ürünü SESSİZ SS 2400 ELEKTRİKLİ SÜPÜRGEMİZ. Türkiye’nin tek en sessiz elektrikli süpürgesini biz ürettik. Biliyorsunuz elektrik süpürgelerinin çalışırken çıkardığı gürültü en çok rahatsızlık veren sestir. Süpürürken çalan kapıyı, ya da telefonu duyamazsınız. Uykuda küçük çocuğunuz varsa ya da hastanız temizliği ertelersiniz. Hafta sonu erken saatte süpürge açmak zorunda kalsanız, komşunuz ilk şikayet edendir. Sessiz süpürge ihtiyacını bilenler bu konuda birkaç model geliştirip piyasaya sundular ancak biz şu ana kadar üretilenlerin en sessizini ürettik. Bu ürünümüzü alan tüm tüketicilerimiz süpürge yaparken ultra sessizliğin tadına varacak. Süpürge gürültüsünden muzdarip tüm tüketicilere Fantom’un Sessiz SS2400 modelini en azından denemelerini öneriyorum. Sessizliği duydukları anda zaten satın alma kararını otomatik vereceklerdir.

Türkiye genelinde, Tüketicilerin şu anda tercih ettikleri dağıtım kanalları sizce hangileridir?

Türkiye genelinde geleneksel kanallar hala tercih edilmekte. En yalın anlamda bayi ve perakende kanalı alışverişin önemli merkezleri. Ancak tüketiciye büyük fiyat avantajı sağlayan zincir yapısına sahip teknoloji marketleri, zincir mağazalar, birçok farklı ürün çeşidini içinde barındıran çok katlı mağazalar, hipermarketler ve en önemlisi de internetin yaygınlaşması, e-ticaretin artmasıyla online satış kanalları tüketicilerin son yıllarda fazlaca tercih ettiği kanallar arasında.

Sektörde 2011-2012 trendleri sizce neler?

Elektrikli süpürgelerde en son trend tabiî ki sessiz modeller. Ses seviyesinin düşüklüğü tüketicinin talebini önemli ölçüde etkiliyor.  Biz de bu ihtiyaca duyarsız kalamazdık, Fantom Sessiz SS 2400 gelecek yılında en sessiz süpürge markası olacak. Yine su filtreli elektrik süpürgeleri sağlık açısından son yılların gözdesi. Su filtreli süpürgeler tozu suda filtre ettiğinden %99.9 oranında hijyen sağlamakta ve geleneksel elektrik süpürgelerinde olduğu gibi bir yandan süpürürken aynı anda yanlardan tozu soluduğumuz havaya püskürtmediğinden alerji ve astım hastalarının, küçük çocuk ve bebeği olanların, evde evcil hayvan besleyenlerin birinci tercihi. Son yıllarda doktorların reçetelerine su filtreli süpürgeleri yerleştirmeleri bu süpürgeleri daha uzun yıllar trend yapacaktır.. Fantom su filtreli modellerini bu yüzden önemli ölçüde geniş tuttu. Fantom WF 6200 Su filtreli, Fantom Su Perisi WF 5500, Fantom Su İncisi WF 5200, Fantom Su Bombası WF 2000, Fantom Ocean WF 5100 ve Ocean WF 5000 2011’de olduğu gibi 2012’nin de trendi olmaya devam edecek. Bir başka önemli trend de her an elimizin altında, yer kaplamayan pratik modeller. Çünkü ufak tefek kırıntı, döküntüler için, mutfakta günlük kullanım için kimse teferruatlı, ancak büyük temizliklerde kullanılan süpürgeyi çıkarmak istemiyor. Bunun yerine kapı arkasında askıda duran, el altında pratik ama bir o kadar da güçlü performansı olan modelleri tercih ediyor. Fantom’un PRATIK PR 1200, SPEEDY DU 2000 ve ŞİPŞAK DU 2500 modelleri bu yüzden uzun yıllardır trend.

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display