Tüketici Dostu Dergisi|Cuma, Ekim 18, 2019
Buradasınız Home » Röportajlar » Konuk » Konuk: ZEYNEP ALASYA
  • Bizi takip edin !

Konuk: ZEYNEP ALASYA 

ZA by Onur Ercoşkun (3)

Sanat yaşamınızda yaşadığınız süreç ve vardığınız konum hakkında neler söylemek istersiniz? Şarkıcılık kariyerimde her ustamdan ve her büyüğümden birşeyler öğrenerek kendimi geliştirmeyi amaç edindim. Hedeflediğim şeylerin yarısı bile değil yaptıklarım, ancak ben koşarak değil sapasağlam adımlar alarak yürümeyi tercih ettim bu yolda.  Şimdi dönüp baktığımda hep ‘ne güzel işler yapmışız’ diyebiliyorum.

‘Suskun’ isimli albümünüzün hazırlanma sürecinde neler yaşadınız?  Suskun, benim Melih Kibarla başladığım, sonrasında ekibimizle devam ettiğim yolculuğun hikayesi gibi.. 10 yıldır yaşadığım olaylar ve bana anlatılan hikayelerin bir özeti niteliğinde. Tüm ekip canla başla alın teriyle çalıştık bu dönem ve hiçbir maddi kaygı gözetmeden sadece ruhumuzdan geçeni kaydettik.. Bol bol duygu ve gözyaşı barındırıyor Suskun..

Gündemde, yeni bir albüm çalışmanız, ya da herhangi sürprizleriniz olacak mı? Gelecek kariyer planlarınız neler?  Var tabi olmaz mı? 2.Albüm için çalışmalara başladık ama biliyorsunuz meşakkatli bir şey albüm yapmak hele ki benim gibi mükemmeliyetçi biri için..  Öncelikle sahne ve konserlere ağırlık vermek ve çeşitli projelerde yer alma planlarımız var.. Ama adı üstünde sürpriz .

Ünlü bir sanatçının kızı olmanız, müzik kariyerinizde olumlu / olumsuz ne gibi etkiler yarattı? Örneklendirir misiniz? Sanatçı bir aileden gelmemin, müzikal bakışımda her zaman olumlu etkileri oldu. Ancak kariyer olarak baktığımda, dezavantajları avantajlarından daha fazla inanın. Örneğin basının mutlaka bizi birarada görmek istemesi gibi..İnsanların mukayese etmemeleri için birkaç yıla daha ihtiyacım var sanırım..

Müzik piyasasının, şu andaki durumu hakkındaki düşünceleriniz neler? Fazla planlı ve strateji üstüne kurulu olduğunu düşünüyorum. Oysa müzik, stratejiyle yapılabilecek bişey değil. Gerçek hislerden oluşmamış şarkılar da çabuk tükenmeye mahkum oluyorlar ne yazık ki.
Genç yeteneklere vereceğiniz mesajlar neler olur? Eğer savaşacak güçleri yoksa baştan kaybederler, çünkü pasta küçük ve pastadan pay almaya çalışanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Başkalarından etkilenmek yerine, özgün ve farklı şeyler yapanlar öne çıkıyor. En güzeli kalp sesini dinlemek sanırım.

Sanat yaşamınızda pişmanlık duyduğunuz ve çok kızdığınız bir durum oluştu ise, anlatır mısınız? Pişmanlıklar ve kızgınlıklar elbette herkesin hayatında oluyor, ben daha ziyade ‘kandırılabildiğim’ için kendime kızıyorum..

Güncel Yazılı ve Görsel Medyanın, müzik piyasasına kattığı eksi ve artılar sizce nelerdir? Bence günümüzde sosyal medya, görsel ve yazılı medyadan daha güçlü.. İnsanların evlerine girmek için varolan aracılar, televizyon ve gazete gibi, yavaş yavaş gücünü yitiriyor. Çünkü artık internet sayesinde direkt iletişime geçilebiliyor.. Ben de gerek twitterdan gerekse diğer paylaşım sitelerinden dinleyicilerime ulaşabiliyorum..

Günümüz aşklarını nasıl tanımlıyorsunuz?  Aşk, eğrisini doğrusunu düşünmeden, hafiften körlemesine olduğu zaman anlamlanıyor. Günümüzde ise, statü, gelir, eğitim durumu, aşkın bir hayli önüne geçmiş durumda. Bu da insanları partnerlerine karşı daha sevgisiz, daha ilgisiz ve daha toleranssız yapıyor ne yazık ki.. Boşanmaların çoğalmasının da sebeplerinden biri bu..

“Bir gün mutlaka yapacağım!” dediğiniz bir şey var mı? Öleceğim.. Biraz gerçekçi olmak lazım .

Kendinizi ne zaman, nasıl ve hangi şekilde ödüllendirirsiniz? Mutlaka bi bahane bulurum.. Güzel bir yemek ve arkadaşlarımla muhabbet en güzel ödül şekli benim için..

Geçmiş ile karşılaştırıldığında, Türk Siyasetinin kaydettiği aşama hakkındaki düşünceleriniz neler? Monarşiye doğru yol alıyoruz endişesi taşıyorum. Siyaset fazlasıyla yargının içine işlemiş görünüyor.

Türk toplumunun genel tüketim alışkanlıkları hakkındaki düşünceleriniz neler? Tüketiciler olarak haklarımızın bilincinde değiliz henüz. Araştırmadan, her yazılana kanarak tüketiyoruz herşeyi. Sormak, sorgulamak bizim hakkımız, ve üşenmek yerine hakkımızı savunsak her konuda radikal değişiklikler yapacağımız inancındayım. Ne demişler ‘müşteri her zaman haklıdır’..

Evinizde kullandığınız beyaz eşya, küçük ev aletleri, elektronik, giyim, gıda, kozmetik ve aksesuar ürünlerinde hangi markaları kullanıyorsunuz?   Arçelik, bosch, LG, Zara, Pınar, Teksüt, Selpak, Uno, Loreal evime giren çeşitli markalar..

Herhangi bir şikayetinizin olduğu ürününüz / ürünleriniz var mı? Neden? Görünüş olarak şahane de olsalar, fonksiyon ve dayanıklılık olarak Arçelik küçük ev aletlerinden çok memnun kalamadım.

Alışveriş için bayileri mi, alışveriş merkezlerini mi tercih ediyorsunuz? Neden? Alışveriş merkezlerini, herşeyi beraber bulabildiğim için tercih ediyorum..

Gıda Tüketimi konusunda nasıl önlemler alıyorsunuz ve nelere dikkat ediyorsunuz? Ortalamanın üstünde bilinçli bir tüketiciyimdir, en kalitelisini daha ekonomik almak için birim fiyatlarına dikkat ederim. Mutlaka son kullanma tarihlerine bakarım ve ürünün tadında bi gariplik görürsem mutlaka şikayet ederim.. Her şeyin özrü olabilir ama insan sağlığıyla oynamanın hiçbir özrü olamaz..

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display